مقالات آرسانت

بهترین ابزار رایگان سئو گوگل

آنچه در این مقاله می خوانید

بهترین ابزار رایگان سئو گوگل

اگر وبلاگ نویس و صاحب وب سایت هستید، قصد داریم در مورد بهترین ابزار سئوی رایگان گوگل برای وب سایت خود به شما بگویم، بنابراین اگر می خواهید در مورد آنها بدانید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.همانطور که می دانید سئو یک کار مهم بعد از ایجاد یک وب سایت است. و برای این کار می توانید از ابزار سئوی آنلاین پولی استفاده کنید. اما کسانی که مبتدی هستند. این کار برای آنها مشکل ساز می شود که قادر به خرید ابزارهای سئو پولی نیستند.به همین دلیل است که او نمی تواند سئوی خوبی برای وب سایت خود انجام دهد.بنابراین بیایید اطلاعات کاملی در مورد بهترین ابزار سئوی رایگان گوگل برای وب سایت خود به دست آوریم: همانطور که می دانید، در زمان امروز افراد زیادی وبلاگ نویسی می کنند، که برای رتبه بندی وبلاگ خود به ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی خوب نیاز داریم تا بتوانیم با هدف قرار دادن کلمات کلیدی آسان، سئو دوستانه خوبی داشته باشیم.

 

 

بهترین ابزار رایگان سئو گوگل برای وب سایت شما!

 1. Google Mobile-Friendly Test
 2. Google PageSpeed Insights
 3. گوگل کروم
 4. Google Alerts
 5. گوگل آنالیتیکس
 6. کنسول جستجوی گوگل
 7. Google Keyword Planner
 8. Google Trends

 

بهترین ابزار رایگان سئو گوگل

 

Google Mobile-Friendly Test-1

امروزه استفاده از موبایل بسیار افزایش یافته است، به همین دلیل است که بیشتر افراد دوست دارند کار خود را از خود موبایل انجام دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که وبلاگ یا وب سایت شما باید سازگار با موبایل باشد تا بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود متوقف کنید.

برای این کار به هیچ نوع ابزار پولی نیاز ندارید زیرا اکنون با کمک تست Google Mobile-Friendly به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

برای این کار فقط باید به این ابزار گوگل بروید و آدرس وب سایت خود را در آنجا قرار دهید و بعد از آن به شما بگوید که آیا وبلاگ یا وب سایت شما Mobile-Friendly است یا خیر. بنابراین یک بار باید وبلاگ خود را بررسی کنید.

 

 1. Google PageSpeed Insights

صفحه Mobile-Friendly، همچنین بسیار مهم است که سرعت وبلاگ شما خوب باشد، زیرا اگر وبلاگ شما بارگذاری زیادی داشته باشد، بازدیدکنندگان بر روی وبلاگ شما کلیک می کنند و فرار می کنند، به همین دلیل نرخ پرش شما افزایش می یابد و گوگل هرگز وبلاگ شما را رتبه بندی نمی کند.

برای این کار به Google PageSpeed Insights نیاز دارید که به شما می گوید صفحه شما سریع بار می شود یا خیر. اگر خطایی در وبلاگ شما وجود داشته باشد، نحوه حل آن خطا را نیز به شما می گوید که به کمک آن می توانید با حل آن خطاها سرعت صفحه خود را افزایش دهید. به همین دلیل این ابزار سئو بهترین گزینه برای بررسی سرعت صفحه شماست.

 1. گوگل کروم

حتما تعجب می کنید که چگونه گوگل کروم می تواند برای سئو وبلاگ ما مفید باشد، بگذارید به شما بگویم که امروزه افزونه های زیادی برای سئو در دسترس است. که فقط در مرورگر گوگل کروم می توانید از آن استفاده کنید.

و زمانی که گوگل کروم ندارید، اصلا نمی توانید از این افزونه ها استفاده کنید. بنابراین مرورگر گوگل کروم باید روی لپ تاپ و کامپیوتر شما نصب شود. این به شما در انجام سئو کمک زیادی می کند.

 

بهترین ابزار رایگان سئو گوگل

 

 

 1. Google Alerts

حتماً نام Google Alerts را شنیده اید. این یک ابزار عالی برای به دست آوردن کلمات کلیدی برای شما است. اگر می خواهید هر روز بدون هیچ گونه تحقیق در مورد کلمات کلیدی موضوعات خوب دریافت کنید، Google Alerts بهترین ابزار برای این کار است.

 1. گوگل آنالیتیکس

Google Analytics یک ابزار Google SEO رایگان بسیار خوب است، که با کمک آن می توانید داده های پست های وبلاگ، کلمات کلیدی و غیره خود را تجزیه و تحلیل کنید. به همین دلیل است که اگر به دنبال یک تحلیل گر ابزار سئو هستید، حتما باید از آن استفاده کنید.

 1. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجو نیز یک ابزار رایگان سئو گوگل است. این بهترین ابزار است، مخصوصا برای افرادی که فقط به دنبال ابزارهای جستجوگر گوگل هستند. به هر حال، با استفاده از کنسول جستجو، می توانید سئو را به خوبی انجام دهید.

هنگامی که بدانید چگونه از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید، دیگر به هیچ ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی نیاز نخواهید داشت. زیرا یک ابزار سئو همه کاره است.

کنسول جستجوی گوگل نه تنها به شما امکان گردش در وب سایت خود را می دهد، بلکه می توانید کارهای بیشتری در آن انجام دهید. برخی از ویژگی های آن در زیر ذکر شده است که از هر نظر برای سئوی وبلاگ شما بسیار مهم و مفید است.

ویژگی های کنسول جستجوی گوگل

 • کارایی
 • بازرسی URL
 • پوشش
 • نقشه های سایت
 • حذف ها
 • سرعت
 • قابلیت استفاده از موبایل
 • داده های ساختاری غیرقابل تجزیه
 • اقدامات امنیتی و دستی
 • ابزارها و گزارش های قدیمی
 • پیوندها
 • تنظیمات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *