چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است؟

چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است؟

چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است؟

اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید، به شما می گویم چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است. اگر از شما بخواهیم در مورد بهترین وب سایتی که تا به امروز بازدید کرده اید فکر کنید، نام وب سایتی را انتخاب خواهید کرد که تجربه کاربری با کیفیت را به شما ارائه می دهد. و این واقعیت که گوگل در آخرین به روز رسانی الگوریتم خود نیز بر تجربه کاربر تمرکز دارد، نشان می دهد که چقدر تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال و سایر فعالیت های آنلاین از این دست اهمیت دارد.

 

درک تجربه کاربر دیجیتال

اگر بخواهیم تجربه کاربر دیجیتال را در یک خط به نتیجه برسانیم، UX تمام جنبه های تعامل کاربر نهایی را با شرکت مرتبط می کند. همچنین می‌توانیم بگوییم که تجربه کاربری به احساسات و رضایت مخاطبان شما در حین کاوش، خواندن و تعامل با کانال‌های آنلاین کسب‌وکار شما اشاره دارد. و برای درک بیشتر در مورد تجربه کاربری که به مشتریان خود ارائه می دهید، باید مشتری شوید. و از تمام کانال های آنلاین خود به عنوان مشتری بازدید کنید، در صورتی که تجربه کاربری شما منفی یا مثبت باشد، می توانید از آن ایده بگیرید. همچنین می‌توانید از نرم‌افزار تست برای عملکرد وب‌سایت، برنامه و سایر کانال‌های آنلاین خود کمک بگیرید.

 

چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است!

تجربه کاربری یک جنبه مهم در دنیای دیجیتال است، زیرا با ایجاد چند تغییر در کانال های آنلاین خود از دیدگاه UX می توانید نتایج استثنایی در ایجاد ارتباط با مشتری، نرخ تبدیل و موارد دیگر را مشاهده کنید.

  1. سازگاری با موبایل

این واقعیت که همه بیشتر از طریق تلفن های هوشمند خود با دنیای دیجیتال سروکار دارند، نحوه مشاهده، خرید و ارتباط مردم با افراد/کسب و کارها را تغییر داده است.

از آنجایی که اکثر مشتریان از طریق تلفن های هوشمند معامله می کنند و اگر بتوانید تجربه کاربری بهتر و سازگار با موبایل را به مشتریان خود ارائه دهید، می توانید نتایج بهتری را مشاهده کنید.

در چنین حالتی می‌توانید از نرم‌افزار تست قابلیت استفاده استفاده کنید، که به شما یک ایده مختصر در مورد نحوه انجام تجربه کاربری و تغییراتی که می‌توانید برای بهبود آن ایجاد کنید، می‌دهد.

  1. فراتر از قابلیت استفاده

اکثر بازاریابان با این واقعیت موافق نیستند، اما تجربه کاربری چیزی است که می تواند تبدیل کسب و کار شما را افزایش دهد و به کسب و کار شما کمک کند تا به یک برند تبدیل شود.

UX در مورد همه چیز قابل استفاده نیست، بلکه بر مواردی مانند محتوا، گرافیک، لحن محتوا و موارد دیگر نیز تمرکز دارد.

وقتی همه این چیزها را کنترل کنیم، آماده پیروزی هستیم.

  1. محتوا و تجربه کاربری

وقتی یک کسب‌وکار یک بخش وبلاگ را راه‌اندازی می‌کند، فکر می‌کنیم که آنها اطلاعاتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند، که تا حدی درست است. اما آنها فقط اطلاعات ارائه نمی دهند، آنها یک تجربه کاربری منحصر به فرد را به مشتریان خود ارائه می دهند که در آن سعی می کنند خود را به عنوان یک متخصص در صنعت نگه دارند و مردم عاشق خرید یا گوش دادن به کارشناسان هستند.

به این ترتیب بخش محتوا کار خود را در صنعت تجربه کاربری شروع می‌کند.

  1. افزایش بازاریابی محتوا

ما در اینجا در مورد بازاریابی محتوا صحبت می کنیم زیرا تجربه کاربری بهتر می تواند به شما در بهبود نتایج از طریق بازاریابی محتوا کمک کند. برخی از مهم ترین کانال های بازاریابی محتوا عبارتند از SEO، استراتژی محتوا، توزیع محتوا، رسانه های اجتماعی و غیره. و با گنجاندن تجربه کاربری در همه موارد، متوجه نتایج بهبود یافته در کمپین های بازاریابی محتوای خود خواهید شد.

  1. جستجوی بصری

جستجوی بصری در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از تجربه کاربر است، و می‌توانید روی نمایش برند، رنگ برند، طرح‌های رنگی، دکمه‌ها و سایر عواملی از این قبیل کار کنید تا نتایج بهتری از جستجوهای بصری به دست آورید. بازاریابان باید بفهمند که مشتریان چه انتظاراتی دارند که بر اساس آن بتوانند روی تجربه کاربری کار کنند.

  1. رضایت مشتری

مشتریان هیچ مشکلی در سفر دیجیتالی خود با هر تجارت یا برندی نمی خواهند. و اگر بتوانید سفر مشتری خود را بهبود ببخشید، 20 درصد افزایش رضایت مشتری و 15 درصد افزایش درآمد را مشاهده خواهید کرد. ما فقط باید مطمئن شویم که تجربه کاربر یکپارچه است، زیرا بر هر روشی که مردم با برند شما تعامل دارند تأثیر می گذارد.

  1. سئو را بهبود می بخشد

وقتی UX خوبی را به مشتریان خود ارائه می دهید، متوجه خواهید شد که مشتریان بیشتری محتوا و کانال های آنلاین شما را بررسی می کنند. نه تنها این، گوگل تجربه کاربری را نیز به عنوان یکی از عوامل در رتبه بندی سئو در نظر گرفته است. بنابراین هرچه تجربه کاربری بهتر باشد، رتبه وب سایت شما بهتر خواهد بود.

 

نتیجه!

امروزه تجربه کاربری نقش مهمی در بازاریابی دیجیتال ایفا می کند و از طریق این پست، باید ایده ای در مورد اینکه چگونه UX می تواند کل کسب و کار شما، تبدیل های آن و نتایج را تغییر دهد، داشته باشید. و امیدواریم که اطلاعات کاملی در مورد چرایی اهمیت تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال داشته باشید.

7 دیدگاه برای “چرا تجربه کاربر در بازاریابی دیجیتال مهم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.