الگوریتم Freshness گوگل

الگوریتم Freshness گوگل

الگوریتم Freshness گوگل چیست و چه کاریردی دارد ؟

پس از رو نمایی از این الگوریتم بسیاری از سایت های دارای رتبه در گوگل با کاهش رتبه در رده بندی گوگل مواجعه شدند . این الگوریتم در سالی ۲۰۱۱ پس از رو نمایی ۳۵ در سایت های در نتیاج خود در رتبه بندی دچار افت شده اند.

در این مقاله به معرفی الگوریتم Freshness می پردازیم و نکات بسیار مفیدی در این مورد برای بهینه سازی سایت و محتوا را برای این الگوریتم به شما آموزش دهیم .

 

الگوریتم Freshness گوگل

 

هدف از ساخت الگوریتم Freshness گوگل  ؟

روند رو به رشد تولید محتوا از سال ۲۰۱۷ به صورت نجومی رشد کرده و در بین این محتوا گوگل برای تشخیص محتوای اصلی و مفید برای کاربران از این الگوریتم استفاده می کند

 

گوگل برای نشان دادن بهترین نتیجه به کاربران خود، الگوریتم‌های زیادی (از جمله کبوتر، مرغ مگس‌خوار، پاندا، پنگوئن و …) را ایجاد کرده و به‌روزرسانی می‌کند. الگوریتم‌هایی که بر روی مواردی مثل:

 

  • کپی نبودن محتوا
  • اعتبار سنجی سایت
  • تشخیص محتوای بی کیفیت

و…

یک مثال برای درک بهتر از الگوریتم Freshness گوگل ، به صورت مثال شما به دنبال دانلود یک کتاب درسی در دنیای وب هستید. عبارت << کتاب درسی >>  سرچ نمده اید و شما با سایت های که در سال ۱۳۸۰ مطالب خود که شامل کتاب مربوط به همان سال است می باشد . که این مطالب برای سایت شما مفیدنمی باشد .

الگوریتم Freshness برای عدم نمایش محتوای قدیمی می باشد . و هنگامی که شما عبارتی را سرچ می کنید . گوگل اقدام به نمایش مطالب جدید می کند . این الگوریتم برای طراحان سایت و وب مستران اهمیت بسیاری دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *