مدیریت انواع لینک های سایت با حفظ ارزش سئو

مدیریت انواع لینک های سایت

هاست با کیفیت یکی از فاکتورهای مهمی است که روی سئو سایت موثراست برهمین اساس می توانید از یک هاست ارزان مثل هاست ایران یا یک هاست حرفه ای با آپتایم بالا مثل هاست ابری استفاده کنید اما باید دقت داشته فاکتورهای دیگری هم روی سئو سایتتان تاثیر دارند.  لینک سازی داخلی و خارجی یکی از مهم ترین اقداماتی است که به منظور سئو وب سایت باید به آن توجه داشت. اما موضوعی که در اینجا حائز اهمیت می باشد این است که با داشتن شناخت لازم در مسیر لینک سازی قدم بگذارید. در واقع زمانی که بدانید لینک فالو چیست یا لینک نوفالو چه عملکردی داره در نهایت به خوبی به تفاوت میان لینک فالو و نوفالو واقف باشید، می توانید به شکل بهتری لینک های خود را مدیریت کنید. در این مقاله از پایگاه دانش آرسانت تصمیم داریم به بررسی تفاوت لینک فالو و نوفالو پرداخته و همچنین نحوه مدیریت انواع لینک های سایت با حفظ ارزش سئو را به شما آموزش دهیم. بدین منظور با آگاهی لازم در خصوص تفاوت لینک های dofollow و nofollow می توانید به شکل بهتری لینک های داخلی و خارجی وب سایت خود را مدیریت نمایید.

بررسی تفاوت لینک فالو و نوفالو

 

موتورهای جستجو به ویژه گوگل به لینک سازی های وب سایت ها توجه زیادی دارد و از link building به عنوان یک ارزش یاد می کنند. به همین دلیل تنها کاری که شما باید بکنید این است که بررسی کرده و ببینید که آیا به شکل درست و بهینه ای از این قابلیت ارزشمند چه در زمینه لینک سازی داخلی و چه در خصوص لینک سازی خارجی و دریافت بک لینک استفاده می کنید یا نه. در واقع لینک سازی در حالت ها و شکل های گوناگونی قابل انجام است. تنها زمانی می توانید به درستی لینک های وب سایت خود را مدیریت کنید که با انواع مختلف لینک سازی یعنی لینک های nofollow و dofollow آشنا شده و تفاوت لینک های فالو و نوفالو  را دانسته و بتوانید به خوبی آنها را تشخیص دهید. به طور کلی لینک ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 

    فالو (dofollow)

    نوفالو (nofollow)

 

هر یک از آنها ویژگی های مربوط به خود را دارند که با دانستن آن می توانید به شکل بهتری در خصوص لینک سازی وب سایت خود تصمیم گیری کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی دقیق هر یک از آنها پرداخته و تفاوت های مهم آن را به شما آموزش دهیم.

لینک فالو چیست؟

اگر بخواهیم در یک جمله لینک فالو را تعریف کنیم باید بگوییم که این نوع از لینک در واقع همان لینک هایی هستند که شما به صورت پیش فرض از آن استفاده می کنید. موضوعی که وجود دارد این است که لینک دهی چه به صورت داخلی و چه به شکل خارجی برای یک وب سایت ارزش سئویی به همراه دارد. زمانی که به یک صفحه سایت لینک داده می شود هم خود آن صفحه از نظر سئو بهبود پیدا می کند و هم سئو کل وب سایت تحت تاثیر قرار می گیرد.

در واقع شما استفاده از لینک follow این پیغام را به موتورهای جستجو می دهید که می توانند لینک های شما را بررسی کنند و از آنها برای بهبود سئو وب سایتتان استفاده نمایند. بدین ترتیب هم بازدیدکنندگان می توانند با کلیک روی لینک قرار گرفته وارد صفحه مورد نظر شوند و هم موتورهای جستجو این قابلیت را دارند که لینک را دنبال کنند. بهترین حالتی که می توان از امکان لینک فالو به خوبی درجهت بهینه شدن سئو وب سایت استفاده کرد، لینک شدن به یک کلمه کلیدی در متن است. بدین ترتیب زمانی که شما به یک وب سایت یا صفحه مشخص لینک می دهید، از کلمه کلیدی مربوط به همان سایت یا صفحه به عنوان انکور تکست استفاده می کنید.

لینک نوفالو چیست؟

نقطه مقابل لینک های فالو، لینک نوفالو است که با قرار دادن آن در لینک خود به موتورهای جستجو این دستور را می دهید که وب سایت یا صفحه ای که به آن لینک داده می شود، دنبال نشود. در غیر این صورت همانطور که پیش تر نیز گفته شد لینک داده شده به صورت پیش فرض فالو در نظر گرفته می شود و توسط موتورهای جستجو دنبال شده و بررسی می شود. به منظور ایجاد یک لینک nofollow شما باید در لینک مورد نظر از تگ «rel=nofollow» استفاده کنید. بدین ترتیب به راحتی این دستور را به خزنده های موتورهای جستجو می دهید که لینک مورد نظر را دنبال نکنند.

لینک نوفالو چیست؟

نقطه مقابل لینک های فالو، لینک نوفالو است که با قرار دادن آن در لینک خود به موتورهای جستجو این دستور را می دهید که وب سایت یا صفحه ای که به آن لینک داده می شود، دنبال نشود. در غیر این صورت همانطور که پیش تر نیز گفته شد لینک داده شده به صورت پیش فرض فالو در نظر گرفته می شود و توسط موتورهای جستجو دنبال شده و بررسی می شود. به منظور ایجاد یک لینک nofollow شما باید در لینک مورد نظر از تگ «rel=nofollow» استفاده کنید. بدین ترتیب به راحتی این دستور را به خزنده های موتورهای جستجو می دهید که لینک مورد نظر را دنبال نکنند.

<a rel=nofollow>

تاثیر لینک فالو و نوفالو و دوفالو روی سئو

حال که با لینک فالو و نوفالو آشنا شدید ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست و چه تاثیری روی سئو سایت می تواند داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید دوباره به تعریف این دو روش لینک دهی اشاره کرد. با توجه به این نکته که تفاوت لینک فالو و نوفالو در دنبال شدن لینک مورد نظر توسط موتورهای جستجو است پس می توان گفت که هر یک از آنها ارزش سئو مخصوص به خود را دارند. در واقع همین تفاوت در ارزش گذاری سبب تفاوت لینک های dofollow و nofollow شده است. در نظر داشته باشید همواره باید چگالی این دو نوع لینک و نسبت تعداد آن ها به یکدیگر را رعایت کنید.

با انتخاب لینک فالو در واقع محتوای صفحه یا وب سایتی که به آن لینک می دهید را تایید می کنید. در نتیجه ارزش سئویی آن صفحه به وب سایت شما نیز منتقل می شود. در نقطه مقابل زمانی که شما از لینک نوفالو استفاده می کنید در واقع به موتورهای جستجو این پیغام را می دهید که محتوای صفحه یا وب سایت مورد نظر را تایید نمی کنید. در نتیجه این لینک تنها در خصوص هدایت بازدید کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد و به هیچ عنوان توسط خزنده های موتورهای جستجو دنبال نمی شود.

در این مقاله از پایگاه دانش آرسا نت تلاش ما بر این بوده است تا با معرفی انواع لینک های سایت و آموزش آنها به شما در زمینه لینک سازی های وب سایت کمک کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید. در کوتاه ترین زمان ممکن سوالات شما همراهان عزیز بررسی شده و پاسخ داده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *