ریدایرکت سایت از طریق فایل htaccess

کد ریدایرکت سایت از طریق فایل htaccess

کد ۳۰۱ ریدایرکت به معنی تغییر مسیر دائمی یک آدرس نسبت به آدرس دیگری که تعریف می کنید بخ صوری که امتیازات سئو که مربوط به لینک قبلی است حذف شود . این تغییر مسیر برای آدرس که کاربر وارد می کند به مسیر که تعربف کرده ایم منتقل می شود یکی از دلایل مهم استفاده از ریدایرکت سایت ۳۰۱ حفظ ارش لینک، سئو و موقعیت آن لینک در موتورهای جستجو می باشد. ریدایرکت ۳۰۱ به موتورهای جستجو اعلام می کند که این تغییر مسیر به صورت دائمی اعمال می شود اما در ریدایرکت ۳۰۲ قضیه کمی متفاوت است به عبارت دیگر ۳۰۲ یک نوع ریدایرکت موقت محسوب می شود.

 

رایج ترین کاربردهای ریدایرکت ۳۰۱

  1. ریدایرکت یکسری از فایل های خاص در همان دامنه به عنوان مثال یکسری فایل ها قدیمی شده اند، یا مکانشان تغییر یافته یا به هر دلیلی می بایست به فایل جدیدی ریدایرکت شوند.
  2. ریدایرکت دامنه قدیمی به دامنه جدید : به عنوان مثال دامنه شما بلااستفاده یا قدیمی شده و قصد دارید دامنه با تمام لینک های آن به دامنه جدید با لینک های متناظر منتقل شود.
  3. قصد دارید به صورت فوری از آدرس دامنه همراه با www یا بدون www استفاده کنید.
    به عنوان مثال سایت به شکل example.com یا www.example.com نمایش داده بشه. که به صورت کلی باید یکی از این دو متد انتخاب شده باشد.
  4. ریدایرکت یکسری فایل با پسوندهای خاص و مد نظر

 

نحوه ریدایرکت سایت

بعضی از مواقع تصمیم دارید که یک تغییر در آدرس دامنه خود داشته باشید که هر زمانی کاربر آدرس قدیم را وارد کرد به آدرس جدید منتقل بشه به عنوان مثال اگر دامنه ما arsanet.com بود و کاربری آدرس arsanet.com/contact-us را در مرورگر خودش باز کرد به آدرس arsanet.ir/contact-us هدایت بشه. بعد از ریدایرکت شدن آدرس سایت کلیه url های مربوط به سایت هم تغییر کنه که در این مقاله از سایت آرسانت قصد داریم که توضیح ریدایرکت های دیگری هم که مربوط به url می شود بپردازیم .

در این مقاله از آرسانت تلاش ما بر این بوده است تا با معرفی انواع ریدایرکت سایت و آموزش هر یک از آنها به صورت دقیق به شما در زمینه لینک سازی های وب سایت کمک کنیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید. در کوتاه ترین زمان ممکن سوالات شما همراهان عزیز بررسی شده و پاسخ داده می شود.شرکت آرسانت در ضمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو در اصفهان بت داشتن تیم مجرب آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *