مقالات آرسانت

اینستاگرام و ویژگی های آن

آنچه در این مقاله می خوانید

اینستاگرام و ویژگی ها آن

اینستاگرام چیست ؟

Instagram ترکیب دو کلمه Telegram و Instant Camera، به معنی پیام رسانی فوری ست. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که این امکان را به کاربران میدهد تا فیلم ها و عکس های خود را با سایر کاربران در سراسر دنیا به اشتراک می گذارد. اینستاگرام با بیش از ۴۰ میلیون کاربر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان ایرانیان است. اینستاگرام در حقیقت یک ابزار بی نظیر برای برندسازی و ارتباط آنلاین با مخاطبانتان است. در این مقاله قصد داریم در مورد اینستاگرام و وگی های آن صحبت کنیم .

 

ادمین اینستاگرام کیست؟

ادمین جزء مهم‌ترین بخش‌های فعالیت‌ در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.ادمین اینستاگرام، شخصی است که مدیریت یک شبکه اجتماعی را برعهده دارد. هر پیج اینستاگرامی برای موفقیت و دریافت بازخورد مثبت و عالی از فالوورها نیازمند تحلیل رقبا و تدوین و تولید محتوای جذاب می‌باشد که توسط ادمین انجام می شود .و مدیریت پیج از قبیل انتشار عکس و ویدیوی منحصربفرد، نوشتن کپشن‌های فکر شده، تدوین برنامه انتشار منظم و انتخاب هشتگ مناسب برای هر پست توسط ادمین صورت می پذیرد . ادمین شدن در اینستاگرام نیاز به داشتن تخصص و دانش است. همانطور که می‌دانید هر تخصصی هم نیاز به تمرکز ویژه دارد.

 

وظایف ادمین اینستاگرام

افزایش بازدید پست اینستاگرام

1-شناسایی مخاطبان مهمترین گام برای انتشار محتوای پربازدید است. اما برای شناسایی مخاطبان ابزارهای زیادی وجود دارند که بهترین آن ها ابزار اینسایت اینستاگرام است که تنها در اختیار پیج های تجاری قرار داده است.

2– اعتباردادن به انتشار پشت صحنه کارتان ، کمک می کند به مخاطبانتان که بهتر به شما اطمینان کنند.

3-در انتشار پست های خود تنها به یک ابزار بسنده نکنید!

انتشار پست ها با ابزارهای متنوع ، خلاقیت را در تولید محتوا افزایش می دهد و محتوای پیج برای مخاطبان یکنواخت و کسل کننده نیست.به عنوان مثال انتشار عکس به صورت ویدئویی، صوتی و یا اسلایدری شاید برای برخی از مخاطبان از جذابیت بیشتری برخوردار باشد تا انتشار یک عکس ساده یا یک ویدئو اسلایدی. بر طبق تحقیقات انجام شده توسط Hootsuite پست های اسلایدری به طور میانگین 1.01 % برابر بیشتر از پست های معمولی تعامل مخاطبان را به خود جذب می کند.

4- قراردادن زیر نویس برای پست های ویدئویی

اغلب ساعت فراغت افراد که به بررسی پست های اینستاگرامی می پردازند انتهای شب است. بهترین راهکار برای اینکه تمام افراد در هر موقعیت زمانی و مکانی بتوانند از ویدیو های شما بهره ببرند قرار دادن زیرنویس برای آن ها است.

 

 

 

5- ایجاد کپشن های کوتاه ولی قدرتمند

سعی کنید در کپشن از نوشتن توضیحات زیاد پرهیز کنید چرا که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی برای سرگرم کردن افراد است و آن ها فرصت و حوصله زیادی برای مطالعه کپشن ندارند.

6- ایجاد محتوایی ارزشمند برای ذخیره کردن

قطعا مهمترین فاکتور در ورود به اکسپلور ذخیره پست توسط مخاطبان است. اما چه پستی ارزش سیو کردن را دارد؟

معمولا مخاطبان اینستاگرامی از پست های طنز و آموزشی برای سیو کردن و مشاهده مجدد بیشتر استقبال می کنند.

 

7- انتشارپست محتوای مخاطبان

انتشار پست هایی که مخاطبان به عنوان رضایت محصول یا معرفی شما با مخاطبانشان به اشتراک گذاشته اند یا یک عکس از پیام های تشکر و پرسش و پاسخ در دایرکت اینستاگرامتان می تواند ضمن جلب اعتماد مخاطبانتان پاسخگوی برخی سوالات احتمالی آن ها نیز باشد.

 

8-ایجاد گروه پاد اینستاگرام (گروه های تعامل اینستاگرامی)

اینستاگرام به پست ها و پیج هایی که تعامل بیشتری را به خود جذب می کنند اهمیت زیادی می دهد بخصوص اگر این جذب تعامل در ساعات اولیه انتشار محتوا باشد.

گروه های تعاملی یا پاد اینستاگرام، گروه هایی هستند که کاربران اینستاگرام با هم متحد می شوند و تعامل پیج های یکدیگر را به صورت هدفمند و مرتب افزایش می دهند.

 

9 انتشار پست در زمان های پربازدید

همانگونه که در مطالب پیشین بیان کردیم پیدا کردن بهترین زمان برای انتشار پست نیازمند آنالیز پست های مختلفی است که در ساعات مختلف و روزهای مختلف منتشر کرده اید و سپس بررسی آن با ابزارهای مختلفی از جمله اینسایت اینستاگرام است.

 

10- استفاده از هشتگ های مفید و کاربردی

گام مهم برای پیدا کردن مخاطب هدفمند و ورود به اکسپلور استفاده از هشتگ است که از مهمترین ابزارهای اینستاگرام مارکتینگ محسوب می شود. هشتگ در واقع معادل همان کلمه کلیدی درسئو سایت می باشد.

اینستاگرام قابلیت استفاده از ۳۰ هشتگ در هر پست رو دارد اما استفاده از ۵ تا ۱۰ هشتگ مرتبط و پر جستجو، می‌تواند تاثیر مثبت و بهتری بر روی پیج داشته باشد. اگر پیج‌های کسب و کار علاوه بر استفاده از هشتگ های اجتماعی مهم و پرکاربرد، هشتگ اختصاصی خود را بسازند واستفاده کنند، خیلی سریعتر میتوانند به نتیجه مطلوب و برندسازی خود برسند.

 

11-برنامه ریزی برای تقویم محتوایی

با استفاده از این تقویم محتوایی موارد زیر را تجربه خواهید کرد که کمک شایانی به افزایش بازدید و تعامل پست شما خواهد کرد:

نظم در انتشار محتوا

انتشار محتوا با ابزارهای مختلف

انتشار محتوا با موضوعات متنوع

انتشار محتواهای آموزشی

غافل نشدن از تعامل با مخاطبان و پاسخ دایرکت ها و کامنت ها

و … به طور کلی داشتن تقویم و برنامه ریزی کمک شایانی به نظم دادن امور می کند و قطعا برنامه ریزی داشتن در هر کاری لازمه موفقیت است.

محتوای با کیفیت، شانس بیشتری برای دریافت پاسخ مثبت از سوی فالوورهارادارد که می تواند به پست های شما کمک کند تا در فید دنبال کنندگان شما رتبه و جایگاه بهتری داشته باشند.

 

12- کپشن نویسی و متن‌نگاری در اینستاگرام مارکتینگ

در کپشن نویسی اینستاگرام از مهارت‌های کپی رایتری برای افزایش اثرگذاری و جذابیت استفاده می شود . یک متن مناسب می‌تواند بر روی مخاطب برای پیگیری یک پست یا پیج تاثیر گذار باشد.کپی رایتری به معنای نوشتن متن‌های زیبا و تبلیغی برای اینستاگرام، سایت‌‌ها و بنرهای تبلیغاتی می‌باشد.

 

13 گذاشتن تگ لوکیشن

علاوه بر استفاده از هشتگ و متن، لوکیشن و مکان خاصی را تگ می شود. با این قابلیت مشتریان می‌توانند راحت‌تر و سریعتر کسب وکارها را در موقعیت های مختلف پیدا کنند و این قابلیت نیز یاعث جذب فالوور میشود.

 

مزایای ادمین پیج اینستاگرام و ویژگی های آن

  • زمانی که یک ادمین اینستاگرام داشته باشیم مزایای برای ما ایجاد می‌کند:
  • مدیریت درست و اصولی براساس آخرین تغییرات اینستاگرام
  • پاسخگویی سریع به مخاطبان
  • آنالیز اطلاعات و بررسی عملکرد
  • انتشار پست‌ها بر اساس تقویم محتوایی
  • بررسی پیج رقبا
  • افزایش فالوور ارگانیک
  • توجه به برندهای روز در حوزه فعالیت پیج اینستاگرام
  • تحلیل اطلاعات در اینستاگرام و….

 

مزیت مهم دیگر داشتن ادمین درکسب وکارهای آنلاین، برنامه ریزی دقیق و حرفه‌ای در زمینه اینستاگرام مارکتینگ می باشد که با آن می‌توان از یک پیج به راحتی کسب درآمدکرد. بازاریابی اینستاگرام در شرایطی می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که به تولید محتوای دیجیتال توجه شود. به عنوان مثال در ساخت یک تیزر تبلیغاتی در اینستاگرام باید به شکل هنرمندانه پیام تبلیغاتی در قالب یک محتوای دیجیتال پوشش داده شود. قطعا برای داشتن چنین محتواهایی باید به سراغ تیم‌های تولید محتوای دیجیتال حرفه‌ای رفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *