سبد خرید 0

طراحی سایت

وب سایت، وب سایته دیگه!!! به نظرتون این گفته درسته؟

خیر😐

یک وب سایت قدیمی، گیج کننده یا خراب یا … به برند شما آسیب می رساند. ما نمی گوییم که ممکن است به برند شما آسیب برساند، ما می گوییم قطعا به آن آسیب می رساند. بنابراین چاره چیست؟

شما می توانید یک وب سایت عالی با طراحی کاملا منحصر به فرد خود، از ابتدا ایجاد کنید. اما طراحی وب چیست؟ اگر می خواهید بدانید طراحی وب چیست، چرا اینقدر اهمیت دارد و چگونه آن را درست انجام دهید، با آرسانت همراه باشید.

سئو
طراحی سایت

طراحی سایت چیست؟

 

طراحی وب چیزی است که ظاهر و احساس کلی را هنگام استفاده از یک وب سایت ایجاد می کند. این فرآیند برنامه ریزی و ساختن عناصر وب سایت شما، از ساختار و چیدمان گرفته تا تصاویر، رنگ ها، فونت ها و گرافیک است.

طراحی وب دارای اجزای متعددی است که با یکدیگر برای ایجاد تجربه نهایی یک وب سایت کار می کنند، از جمله طراحی گرافیکی، طراحی تجربه کاربر، طراحی رابط، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تولید محتوا.

این عناصر تعیین می کنند که یک وب سایت چگونه به نظر برسد، چه حسی به مخاطب انتقال بدهد و اینکه چگونه در دستگاه های مختلف کار می کند.

کانال تلگرام آرسانت را از دست ندهید. کلی مطلب اونجا منتظرتونه….

تفاوت طراحی وب با توسعه وب چیست؟

طراحی وب با توسعه وب متفاوت است، زیرا کدنویسی واقعی است که باعث می شود یک وب سایت کار کند. زمانی که در حال ساخت یک وب سایت هستید، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب نیاز دارید.

اگرچه می توانید طراحان وبی را بیابید که هم توسعه دهنده وب و هم UX کار هستند، اما !!! اینها مجموعه مهارت های متمایز هستند.

طراحان وب:

ایده‌های شما را می‌گیرند و آنها را به مدلی تبدیل می‌کنند که نشان می‌دهد وب‌سایت آینده شما چگونه خواهد بود. طراحان وب بخش خلاقانه طراحی یک وب سایت را انجام می دهند.

توسعه دهندگان وب :

که گاهی اوقات مهندسان یا کدنویس ها نیز نامیده می شوند، ماکتی را که طراح وب شما ساخته است برمی دارند و آن را به یک زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا در وب نمایش داده شود. آنها وب سایت ها را کاربردی می کنند، که اغلب به معنای ویجت های کدگذاری سفارشی و ابزارهای دیگر است.

زبان های برنامه نویسی
هر زبانی برای خودش
اهمیت طراحی سایت چیست؟

یک توسعه دهنده تجربه کاربری که به عنوان توسعه دهنده UX نیز شناخته می شود، کسی است که وب سایت شما را کاربر پسند می کند. آنها مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی دارند و آنها را به کار می اندازند تا وب سایت هایی را ایجاد کنند که بازدیدکنندگان را جذب و نگه می دارد.

اولین نکته ای که باید بر آن تاکید کنیم این است که:

اگر حضور قدرتمند، فعالیت مرتب و به روز در وب نداشته باشید، برند خود را متوقف می‌کنید.

مشتریان بالقوه ای که در وب برای نام تجاری شما جستجو می کنند و چیزی پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که شما از کار افتاده اید. اگر آنها جستجو کنند و چیزی پایین تر از حد معمول پیدا کنند، این تصور را به دست خواهند آورد که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید.

هر رابطه ای که با کاربر در وب سایت شما شروع می شود را با ایده ال کردن طراحی وب خود به یک رابطه عالی تبدیل کنید.

اکنون که می دانید چی به چیه و کی به کیه، بیایید به برخی از نشانه های گویای طراحی وب عالی و آنچه آن را از طراحی وب نه چندان عالی متمایز می کند نگاهی بیندازیم.

طراحی سایت در اصفهان
طراحی وب خوب چگونه است؟
طراحی وب

طراحی وب خوب ذهنی نیست. انواع طراحی ها، مانند تصویرسازی یا طراحی برچسب و بسیاری از پارامترهایی که «ایده ال» را بوجود می آورند، در نهایت به سلیقه بیننده بستگی دارد.

با طراحی وب حرفه ای، مرز بین “ایده ال” و “خوب” بسیار مشخص تر است. یک وب سایت که خوب طراحی شده، وب سایتی است که به طور کامل تجربه ای را ایجاد می کند که بازدید کننده ی شما به دنبال آن می گردد.

طراحی وبی که ریسپانسیو است، طراحی وبی است که تبدیل می کند. در webspeak، “تبدیل” به معنای وادار کردن کاربر به انجام یک عمل خاص است. هنگامی که یک کاربر اقدامی را که وب سایت شما برای انجام آن تنظیم کرده است دنبال می کند، وب سایت شما یک تبدیل ایجاد می کند. تبدیل ها می تواند هر چیزی باشد، مانند ثبت نام در خبرنامه، خرید، افتتاح حساب یا دسترسی به محتوای بیشتر در وب سایت.

طراحی وب موثر چند عنصر مختلف را برای ارتقاء تبدیل، کنارهم جمع آوری می کند. مانند:

 • وادار کردن به استفاده کمتر از فضای منفی وب سایت برای کاربر (هرچه کاربر انتخاب‌های کمتری داشته باشد، احتمال سردرگمی و گمراهی او کمتر می‌شود)
 • فراخوان های آشکار و واضح برای اقدام
 • حواس پرتی محدود و یک سفر حساب شده کاربر (یعنی فقط استفاده از تصاویر و متنی که 100% به موضوع صفحه مربوط می شود، فقط دکمه هایی دارد که به اقدامات دلخواه منتهی می شود، و استفاده از تغییرات فونت برای تاکید و فراخوانی برای اقدام، نه فقط به خاطر داشتن فونت های مختلف)
 • طراحی ریسپانسیو (طراحی که اندازه را تغییر می دهد و به صفحه کاربر تغییر جهت می دهد، وب سایت را برای استفاده در هر دستگاهی آسان می کند: تلفن، تبلت، لپ تاپ یا مرورگر دسکتاپ.
 • فونت‌هایی با اندازه مناسب که از یک سلسله مراتب پیروی می‌کنند.
 • محتوا و تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا که توجه خوانندگان شما را جلب می کند.
 • تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه (متن بیش از حد می‌تواند بازدیدکننده را تحت تأثیر قرار دهد و متن بسیار کم می‌تواند به همان اندازه باعث دلزدگی شود)

اینستاگرام آرسانت با جدیدترین متد فیلم‌های آموزشی کسب و کار

سایر اجزای سازنده یک طراحی وب موثر عبارتند از:

 • دکمه ها
 • فونت ها
 • پالت رنگ
 • تعادل بصری بین تصاویر شما و کپی در هر صفحه

البته، فقط طراحی وب خوب، کاربردی نیست. بازدیدکنندگان، وب سایت هایی را دوست دارند که جذاب و متناسب با زیبایی شناسی برندها باشند. مهم نیست که چگونه به آن دست می‌یابید، در هم آمیختن ظاهر برند با جذابیت عناصر طراحی که تبدیل می‌شوند، روش پیروزی در طراحی وب ایده ال است.

طراحی سایت
چگونه طراحی را شروع کنیم؟

 

اهم اهم خب !!! طراحی وب یک فرآیند پیچیده است و چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. خوشبختانه، لازم نیست این کار را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که با یک طراح وب حرفه ای کار می کنید، می توانید برای به دست آوردن نتیجه عالی به مهارت آنها اعتماد کنید.

چند راه مختلف وجود دارد که می توانید به وب سایت مورد نیاز خود دست یابید. روشی که برای شما و شرکت شما مناسب است بستگی به پیچیدگی وب سایتی که نیاز دارید، چقدر می خواهید خرج کنید و چه مقدار از کاری که می توانید انجام دهید بستگی دارد.

می توانید مستقیماً با یک طراح وب آزاد کار کنید. به سادگی نمونه کارهای طراحان را مرور کنید و طراحی را که بیشتر دوست دارید و متناسب با سبک و ظاهری که می خواهید انتخاب کنید. یک طراح مستقل می تواند یک قالب موجود را سفارشی کند یا یک قالب کاملاً جدید برای وب سایت شما طراحی کند. اگر می‌خواهید وب‌سایت شما از ابتدا ساخته شود، می‌توانید با یک فریلنسر که مهارت‌های لازم برای تحقق آن را دارد کار کنید.

اگر برای ارائه ایده هایی برای طراحی وب سایت خود به کمک نیاز دارید، آرسانت با تیم حرفه ای خود آماده خدمت رسانی به شماست.

ایجاد سایت خود با یک سازنده وب سایت مبتنی بر قالب (مانند Wix یا Squarespace) نیز یک گزینه است. شما باید بیشتر عمل کنید و اگر طراح نیستید به آنچه این پلتفرم ها ارائه می دهند محدود خواهید شد، اما همیشه می توانید یک طراح را استخدام کنید تا یک قالب را برای شما سفارشی کند.

همچنین می توانید با آژانسی کار کنید که وب سایت های سفارشی می سازد. ( مانند آرسانت 😎 ) اگر نیاز به ایجاد یک وب سایت پیچیده از پایه دارید، این گزینه را انتخاب کنید.

طراحی وب
نمونه پروژه ها
همراهان همیشگی آرسانت
مقالات
تماس با ما
نام
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://arsanet.org/?p=7754

سوالی دارید؟ از ما بپرسید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

آرسانت