سبد خرید 0

طراحی اپلیکیشن: چگونه بهترین اپلیکیشن را طراحی کنیم؟

طراحی اپلیکیشن یکی از راه‌های اصلی است که مردم انتخاب می‌کنند از کدام برنامه‌ها به طور منظم استفاده کنند و از کدام برنامه‌های موبایل و وب دیگر استفاده نکنند. ما تقریباً در هر جنبه ای از زندگی روزانه از برنامه های موبایل و وب استفاده می کنیم. برنامه ها برای سرگرمی، یافتن غذا و سایر خدمات، ارتباط با شرکای بالقوه دوستیابی و موارد دیگر استفاده می شوند. کسب و کارها از برنامه ها برای ارتباط با مشتریان، ایجاد شهرت برند و فروش کالاها یا خدمات خود استفاده می کنند.

هر فرد به طور متوسط هر روز ساعت ها را در گوشی هوشمند خود با استفاده از برنامه ها سپری می کند. وقتی صحبت از این می شود که کدام برنامه ها موفق هستند و کدام برنامه های تلفن همراه موفق نیستند، تجربه کاربری و رابط کاربری (UI) نقش مهمی ایفا می کنند. حتی می توانید استدلال کنید که طراحی اپلیکیشن مهم تر از سرویس اپلیکیشن موبایل یا وب است. مردم می خواهند از برنامه هایی استفاده کنند که ظاهر خوبی دارند، سریع بارگیری می شوند و استفاده از آنها آسان است.

اگر می خواهید اپلیکیشن موبایل یا وب شما در بین مخاطبان هدف شما موفق باشد، طراحی اپلیکیشن باید در خط مقدم پروژه توسعه اپلیکیشن موبایل شما باشد. بنابراین بیایید بهتر بفهمیم که چه چیزی در فرآیند طراحی اپلیکیشن وجود دارد و نکات طراحی رابط کاربری را مرور کنیم که می‌توانید از آنها برای کمک به طراحی یک اپلیکیشن موبایل یا وب عالی برای کاربران نهایی خود استفاده کنید.

تیم متخصص آرسانت با استفاده از متخصصان خود در زمینه طراحی اپلیکیشن آماده طراحی اپلیکیشن اختصاصی شما است.

درک طراحی اپلیکیشن

شاید تعجب کنید که وقتی در مورد طراحی اپلیکیشن صحبت می کنیم به چه چیزی اشاره می کنیم. به هر حال، قطعات مختلف زیادی وجود دارد که یک برنامه را تشکیل می دهند. در مورد برنامه موبایل یا طراحی وب، ما در مورد دو ویژگی متمایز صحبت می کنیم: تجربه کاربری و رابط کاربری (UI). UX و UI بسیار شبیه و مرتبط هستند، اما یک چیز نیستند.

تجربه کاربری (UX) بر تعاملات و تجربیات کاربر با اپلیکیشن تلفن همراه شما تمرکز دارد.

تجربه کاربری UX کل تأثیری است که روی کاربر ایجاد می شود.

رابط کاربری به بخش های خاصی از طراحی اپلیکیشن موبایل یا وب شما اشاره دارد که کاربران با آن در تعامل هستند. رابط کاربری می تواند شامل جنبه های طراحی برنامه مانند تایپوگرافی، طرح رنگ، عملکرد صفحه نمایش و سایر عناصر طراحی بصری باشد. ویژگی های رابط کاربری برای ایجاد یک تجربه کاربری کامل جمع می شوند.

بیشتر تصمیمات حیاتی طراحی در برنامه های موبایل و طراحی وب بر روی رابط کاربری متمرکز خواهد بود. اوج تمام تصمیمات طراحی رابط کاربری اساساً تجربه کاربری شما را ارائه می کند. این دو با هم، UX/UI، طراحی اپلیکیشن شما هستند.

طراحی اپلیکیشن

نکات طراحی برای ایجاد برنامه های موبایل عالی:

اکنون که طراحی اپلیکیشن موبایل و وب را بهتر می‌دانید، احتمالاً به این فکر می‌کنید که چگونه یک اپلیکیشن زیبا و زیبا طراحی کنید. ما فهرستی از نکات اساسی طراحی اپلیکیشن را برای توسعه عالی گردآوری کرده ایم. آنها عبارتند از:

انتخاب رنگ منطقی داشته باشید.
از محدودیت‌های چیدمان استفاده کنید/به اندازه صفحه‌نمایش فکر کنید.
عناصر رابط کاربری را ثابت نگه دارید.
یک ناوبری ساده ایجاد کنید.
آن را در دسترس قرار دهید.
یک تایپوگرافی تمیز انتخاب کنید
اهمیت را به صورت بصری منتقل کنید.
کاهش ورودی کاربر.
از فایروال های ورود به سیستم خودداری کنید.
در حین خواندن این نکات طراحی اپلیکیشن، به طور همزمان به برخی از برنامه های مورد علاقه خود نگاه کنید و ببینید چه تعداد از این نکات طراحی توسط آنها استفاده می شود.

انتخاب رنگ منطقی داشته باشید

هر جنبه ای از طراحی اپلیکیشن موبایل و وب شما مهم است، از جمله رنگ هایی که برای استفاده انتخاب می کنید. ابتدا باید در نظر داشته باشید که طرح رنگ شما چقدر برای کاربر دشوار یا آسان است. اصول اولیه طراحی گرافیک را رعایت کنید. به عنوان مثال، رنگ‌های روشن که با یکدیگر تضاد دارند می‌توانند بسیار حواس‌پرت کننده باشند و خواندن آنها دشوار باشد.

شما نمی خواهید که کاربران برای درک محتوای شما دچار مشکل شوند. بعلاوه، وقتی از اپلیکیشن موبایل شما استفاده می‌کنند، نمی‌خواهید به چشمان آن‌ها آسیب برسانید. بنابراین بهترین انتخاب شما این است که از طرح رنگی برای طراحی اپلیکیشن خود استفاده کنید که آزموده، واقعی و آسان باشد.

علاوه بر این، طراحی اپلیکیشن شما نیاز به انتخاب رنگ منطقی برای دکمه ها و دیگر عناصر طراحی UI دارد. به عنوان مثال، دکمه های بله یا تایید باید سبز و دکمه های خیر یا رد باید قرمز باشند. اگر تصمیم به انتخاب طراحی گرافیکی غیرمنطقی داشته باشید و رنگ های این دکمه ها را تغییر دهید، فقط کاربران خود را گیج می کنید و به نرخ تبدیل شما آسیب می زند.

از محدودیت های چیدمان در طراحی اپلیکیشن استفاده کنید/به اندازه صفحه فکر کنید

گوشی های هوشمند در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند. حتی اگر قصد دارید فقط برای iOS یا اندروید اپلیکیشن‌های موبایل توسعه دهید، باز هم اندازه‌های صفحه‌نمایش متعددی وجود دارد که می‌توانید درباره آن فکر کنید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. محدودیت های چیدمان بهترین دوست یک طراح است. با محدودیت های چیدمان، می توانید عناصر طراحی UI را در فواصل خاصی از یکدیگر تنظیم کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شما تصویر اصلی را دارید و می خواهید یکی از دکمه های شما درست زیر آن باشد. با محدودیت های چیدمان، می توانید تصویر را در یک نقطه ثابت کنید و دکمه را دو نقطه زیر آن قرار دهید، مهم نیست که برای اندازه صفحه چه اتفاقی می افتد.

طراحی یکپارچه رابط کاربری در پلتفرم‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه منجر به تجربه کاربری با کیفیت می‌شود. ارائه یک تجربه UI/UX ثابت در همه پلتفرم‌ها و اندازه‌های صفحه نمایش مختلف برای تصویر و شهرت برند شما نیز مفید است. شما می خواهید که کاربران شما بدون توجه به اینکه از چه دستگاهی استفاده می کنند، یک تجربه عالی داشته باشند. محدودیت‌های چیدمان به شما امکان می‌دهند طرح‌های رابط کاربری پاسخگو ایجاد کنید که ثبات را در بین دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها ارائه می‌دهد.

طراحی اپلیکیشن

هنگامی که یک عنصر طراحی UI را تعریف کردید، خواه رنگ دکمه، کلمه دکمه، اندازه پیمایش و غیره باشد، باید از همان طرح در همه موارد مشابه در طراحی اپلیکیشن موبایل خود استفاده کنید. برای مثال، اگر اندازه، شکل یا رنگ دکمه‌ها بین صفحات تغییر می‌کند، کاربران شما احتمالاً گیج می‌شوند، روی چیز اشتباهی کلیک می‌کنند، در نهایت به صفحه‌ای می‌رسند که سعی در پیمایش به آن نداشتند و ناامید می‌شوند. این یک طراحی اپلیکیشن بد است.

ثابت نگه داشتن طراحی UI شما را برای کاربران آسان می کند تا برنامه شما را پیمایش کنند، رابط های تمیزتر ایجاد می کند و منجر به تجربه کاربری مثبت می شود. به علاوه، تکرار عناصر طراحی اپلیکیشن تعریف شده، کار توسعه اپلیکیشن را کمی آسان تر می کند. برای مثال، لازم نیست هر زمان که می خواهید دکمه تماس را در صفحه خود قرار دهید، یک عنصر جدید طراحی کنید. در عوض، می‌توانید از عناصر طراحی UI که قبلاً ایجاد کرده‌اید، دوباره استفاده کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما در توسعه و طراحی اپلیکیشن می شود و تجربه کاربری بهتری برای کاربرانتان ایجاد می کند.

طراحی اپلیکیشن

در طراحی اپلیکشن خود یک ناوبری ساده ایجاد کنید

ناوبری یکی از مهمترین جنبه های طراحی اپلیکیشن موبایل است و باید یکی از اولویت های اصلی طراحی اپلیکیشن شما باشد. مهم نیست که محتوا یا ویژگی های برنامه شما چقدر عالی هستند اگر کاربران در پیمایش آنها مشکل داشته باشند. کاربران باید بتوانند اپلیکیشن موبایل شما را بردارند و به طور مستقیم و بدون مشکل در اطراف آن حرکت کنند. اگر زمان زیادی طول بکشد تا بفهمید چگونه برنامه تلفن همراه خود را پیمایش کنید، کاربران خود را از دست خواهید داد.

لازم نیست چرخ را در مورد طراحی ناوبری دوباره اختراع کنید. آن را ساده نگه دارید. کاربران iOS به نوار تب و کاربران اندروید به کشوی ناوبری عادت دارند. با این حال، اکثر کاربران تلفن همراه با هر دوی این مفاهیم ناوبری آشنا هستند. مانند همه عناصر طراحی UI، هنگامی که یک سبک ناوبری را انتخاب می کنید، این عنصر باید در طول طراحی برنامه شما ثابت بماند. مطمئن شوید که مسیرهای ناوبری مهم و رایجی را که کاربران معمولاً دنبال می کنند اولویت بندی کرده و آنها را بهینه سازی کنید تا کاربران بتوانند با کمترین کلیک یا ضربه به هدف نهایی خود برسند.

استفاده از اپلیکیشن App

می دانستید کامپیوتر ها و مرورگرهای آنها تنها ابزارهای برای دسترسی به اینترنت نخواهند بود ، آری باورش برای ما سخت است که هنوز افراد زیادی هنوز کار با مرورگرهای موبایل را نمی دانند و در اینجا است که متوجه این می شویم گه برای کسب و کارهای خود نه تنها باید برای کامپیوتر ها بلکه برای موبایل ها هم اپلیکیشن و یا صفحات وب اختصاصی طراحی کنید زیرا بیشتر از 80 درصد کاربران با تلفن همراه خود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جست و جو می کنند و این موضوعی است که به احتمال زیاد برای آن بدین صفحه مراجعه نموده اید .

در آرسانت، ما افرادی متخصص با بیش از 5 سال تجربه در زمینه تولید محتوای متنی، وبلاگ نویسی، ویرایش، طراحی گرافیک، سئو و نوشتن مقالات تخصصی و حرفه‌ای داریم. با داشتن تمامی این مهارت‌ها کنار هم، خدمات تولید محتوای ما، می‌تواند شما را با سرعت بالاتری به آنچه که در انتظارش هستید برساند.

ارسال نوتیفیکیشن به کاربران

خیلی ساده می تونید به همه مشتریانتون بدون هیچ هزینه اضافی مثل اس ام اس یا ایمیل دسترسی داشته باشید.در واقع شما می تونید با ارسال نوتیفیکیشن برای همه مشتریان در کمتر از چند ثانیه همه مشتریانتون رو از خبرها و محصولات و تخفیف هاتون مطلع کنید

مدیریت کسب و کار

ارائه خدمات آفلاین

می تونید بسیاری از خدمات خودتون رو بصورت آفلاین به مشتریانتون ارائه بدین و دیگر نیازی نیست که اینترنت داشته باشند.مثلا مقالات یا فیلم های آموزشی رو بصورت آفلاین مطالعه کنند.

مدیریت کسب و کار

ارتباط آسان کاربران

مشتریان شما خیلی راحت می تونن با شما ارتباط بگیرند و دیگر نیازی نیست که برای اینکار مرورگر را باز کنند و آدرس وب سایت شما را وارد کنند.با کمترین کلیک نیاز خودشون رو برطرف می کنند.

مدیریت کسب و کار

کاهش هزینه های تبلیغات

بسیاری از هزینه های تبلیغاتی مثل سئو،ارسال اس ام اس،ایمیل مارکتینگ و دیگر تبلیغات بطور گسترده ای کاهش پیدا می کند و شما در بازارهای جدیدی مثل استورهای اپلیکیشن موبایل می توانید ظاهر شوید و در آنجا مشتریان جدید و عالی بدون صرف هزینه تبلیغاتی به دست بیاورید.

در دسترس مشتری هستید

همیشه همراه مشتریانتون هستید،اونها به راحتی می تونند از طریق موبایل خودشون از شما پشتیبانی بگیرند و یا محصول یا خدمات خودشون رو در کمترین زمان و ساده ترین راه یعنی گوشی موبایل سفارش بدهند.

فتح بازارهای جدید

در نهایت اگر صاحب یک کسب و کار باشید و به رشد کسب و کارتون فکر می کنید اگر اپلکیشن نداشته باشید به زودی یک امکان و مزیت مهم رو برای کسب و کارتون از دست خواهید داد.دنیای کسب و کار رو به پیشرفت است و اگر روی موج این پیشرفت سوار نشوید قطعا عقب خواهید ماند!

کاهش هزینه های تبلیغات

بسیاری از هزینه های تبلیغاتی مثل سئو،ارسال اس ام اس،ایمیل مارکتینگ و دیگر تبلیغات بطور گسترده ای کاهش پیدا می کند و شما در بازارهای جدیدی مثل استورهای اپلیکیشن موبایل می توانید ظاهر شوید و در آنجا مشتریان جدید و عالی بدون صرف هزینه تبلیغاتی به دست بیاورید.

کاهش هزینه های تبلیغات

بسیاری از هزینه های تبلیغاتی مثل سئو،ارسال اس ام اس،ایمیل مارکتینگ و دیگر تبلیغات بطور گسترده ای کاهش پیدا می کند و شما در بازارهای جدیدی مثل استورهای اپلیکیشن موبایل می توانید ظاهر شوید و در آنجا مشتریان جدید و عالی بدون صرف هزینه تبلیغاتی به دست بیاورید.

کاهش هزینه های تبلیغات

بسیاری از هزینه های تبلیغاتی مثل سئو،ارسال اس ام اس،ایمیل مارکتینگ و دیگر تبلیغات بطور گسترده ای کاهش پیدا می کند و شما در بازارهای جدیدی مثل استورهای اپلیکیشن موبایل می توانید ظاهر شوید و در آنجا مشتریان جدید و عالی بدون صرف هزینه تبلیغاتی به دست بیاورید.

عدم نیاز به اینترنت

مشکلی اکثر کسب و کار های بزرگ نداشتن اپلیکیشن هست زیرا برای معرفی خدمات و یا محصولات خود از طریق اینترنت نیاز به اتصال به اینترنت دارند و ویژگی یک اپلیکیشن در اینجا نمایان می شود که نیاز به اینترنت نداشته و به صورت افلاین می توان خدمات را بر روی یک اپلیکیشن معرفی نمود که کاربران بتوانند در صورت نیاز در هر زمانی بدون نیاز به اتصال به اینترنت خدمات و یا محصولات شما را مشاهده کنند . ویژگی دیگر یک موبایل اپلیکیشن میتوان به صورت افلاین نحوه ذخیره یک صفحه وب را بهتر از مرورگر وبی یک موبایل انجام می دهد

رهایی از آدرس سایت (URL)

زیر ساخت یک اپلیکشن همانند یک سایت به یک سرور متصل شده و داده ها را از آن می خوانند و مزیت داشتن یک اپلیکیشن بر وری تلفن همراه این است که شما احتیاج به وارد کردن لینک یک مرورگر نداشته و یک اپلیکیشن خوب برای یک کسب و کار این است که کاربران آن احتیاج به وارد کردن لینک نداشته و تنها با لمس کردن آیکن در صفحه گوشی به صفحه مورد نظر از اپلیکیشن هدایت می شود . و همچنین تهیه یک اپلیکیشن اختصاصی دارای امکتنی بی نظیر است که امکان فراهم کردن آن ها بر روی مرورگر نخواهیم داشت .

امکانات بی نظیر در طراحی اپلیکیشن

یک اپلیکیشن اختصاصی امکان تماس صوتی و تصویری را برای کاربر فراهم می کندکه این امکان بی نظیر برای مرورگر وجود نداشته و همچنین دستری راحت به تمامی داده های گوشی است و همچنین می توان تعاملی بهتر از طریق پیامک با سامانه پیامکی خود داشته باشید به چنین امکانات و خدماتی که حتی از طریق مرورگر هم قابل اجرا خواهد بود ولی با محدودیت بسیار بیشتر از یک اپلیکیشن خواهد بود

امکانات چند رسانه ای

اپلیکیشن ها مزیت که نسبت به مرورگرها دارند امکان پخش رسانه های تصویری مثل کلیپ و تصویر360 درجه و حتی گیمفیکیشن را دارند که برای مرورگرهای از نظر باز خوردگی بهتر و از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد . حتی در مبحث نمایش فیلم و تصاویر از لحاظ محدودیت سرعت و اتصال بسیارمهم است

رابط کاربری آسان

کاربران شما به آسانی به تمامی خدمات و محصولات شما دسترسی خواهند داشت.

خرید و فروش

ما به اپلیکیشن شما در صورت نیاز امکان خرید و فروش و پرداخت آنلاین می دهیم

ارتباط با کاربران

ما توانایی برقراری ارتباط یکطرفه و دوطرفه با کاربران را از طریق اپلیکیشن به شما می دهیم.

زیبایی و کارایی

در طراحی اپلیکیشن ها به دو اصل مهم زیبایی و کارآیی اهمیت فراوانی می دهیم. بدین ترتیب خود کاربران شما تبلیغ کننده اپلیکیشن شما خواهند بود.
مقالات
تماس با ما
نام
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://arsanet.org/?p=8215

سوالی دارید؟ از ما بپرسید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

آرسانت