سبد خرید 0

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده یا گران نیست. اگر در حال خواندن این مقاله با گوشی هوشمند هستید، از قبل یک دستگاه ضبط ویدیو در دست دارید.

اگر در حال خواندن این مقاله با گوشی هوشمند هستید، از قبل یک دستگاه ضبط ویدیو در دست دارید.
با کمی برنامه ریزی و خلاقیت، می توانید ویدیوهای بازاریابی ایجاد کنید که مخاطبان خود را شگفت زده کند. اگر هنوز در مورد ارزش ویدیو برای کسب و کار خود تردید دارید، به خصوص اگر کوچک هستید، در اینجا حقایقی وجود دارد که ممکن است شما را متقاعد کند.

1. بازاریابی ویدئویی چیست؟

می گویند یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد. برای یک ویدیو، آن را در هزار دیگر ضرب کنید. این اساس بازاریابی ویدئویی است، شکل قدرتمندی از بازاریابی که به طور موثر مخاطبان شما را به عنوان بخشی از کمپین های بازاریابی شما درگیر می کند.

بازاریابی ویدیویی به معنای استفاده از ویدیوها برای تبلیغ و اطلاع رسانی در مورد محصول یا خدمات شما است. این به افزایش تعامل در کانال های دیجیتال و اجتماعی شما کمک می کند، به مخاطبان شما آموزش می دهد و به شما امکان می دهد با یک رسانه جدید به آنها دسترسی پیدا کنید.

2. چرا بازاریابی ویدئویی مهم است؟

استفاده از ویدئو به عنوان بخشی از بازاریابی، در بین مشاغل مختلف، از جمله کارآفرینان و مشاغل کوچک، جذابیت زیادی به دست آورده است.

ویدیو مارکتینگ

نظرسنجی Renderforest نشان داد که ویدیوها به افزایش کسب‌وکارها کمک کردند:

آگاهی از برند تا 70 درصد

ترافیک 51 درصد

فروش 34%

نتیجه بسیار شگفت انگیز است، اینطور نیست؟

کلید محبوبیت آنها در سهولت نسبی آنها برای تعامل با مشتریان احتمالی و مشتریان در چندین پلتفرم نهفته است.

کسب و کارهای کوچکی مانند شما به طور فزاینده ای از ویدیوها برای جذب، تبدیل و حفظ مشتریان جدید با موفقیت بزرگ استفاده می کنند.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، ویدئو مارکتینگ تعریف پیچیده‌ای ندارد. ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی، یکی از روش‌های بازاریابی است که در آن، ویدئوهایی برای معرفی و بازاریابی یک محصول یا برند و با هدف جذب مخاطب، تبدیل آن‌ها به مشتری و افزایش فروش تولید و منتشر می‌شوند.

این ویدئوها در رسانه‌های مختلفی منتشر می‌شوند. کسب‌وکارهای مختلف بسته به هدف و مخاطبشان باید از ویدئوهای خاصی استفاده کنند و ویدئوها را در رسانه‌هایی که مخاطبانشان حضور دارند، منتشر کنند تا به نتیجه مطلوب‌تری برسند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ چیست؟

همانطور که می‌دانید ويدئو مارکتینگ از اهمیت و مزیای زیادی برخوردار است. پیش از آن‌که مزایای آن را به تفکیک برایتان شرح دهیم با برخی از فواید مهم استفاده از ویدئو که ممکن است مغفول مانده باشد، آشنا شوید:

نحوه عملکرد ویدیو مارکتینگ:

به صورت سطحی اگر نگاه کنیم، نحوه ی بازاریابی ویدئویی، تا حدودی ساده به نظر می رسد: با استفاده از برندتان، ویدئوهایی را تولید می کنید که به گونه‌ای دیگر شرکت شما را تبلیغ می کند، فروشتان را افزایش می دهد، باعث افزایش آگاهی مشتریان از محصولات یا خدماتتان می گردد و یا می توانید از این طریق با مشتریان خود تعامل داشته باشید.

اما در عمل کمی پیچیده تر است، مثل بسیاری از فرایندها و تلاشهای بازاریاب شبکه‌ای‌تان که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

جذب تعداد زیادی بازدید از ویدئو

این مورد یکی از واضح‌ترین اهداف ویدئو مارکتینگ است. دیده شدن ویدئویی که بخش عمده‌ای از وقت و سرمایه خود را صرف ساختن آن کردید، اولین دستاورد در راستای اهداف کسب‌وکارتان است. حتی با وجودی که ممکن است بسیاری از کاربرانی که ویدئو را می‌بینند جزو جامعه هدف شما نباشند و بازدید آن‌ها منفعتی برایتان نداشته باشد اما باز هم این مورد، اولین قدم است.

سرگرم کردن مخاطب

البته کار چندان ساده ای نیست. داستان خود را به گونه ای بگویید .....
البته کار چندان ساده ای نیست. داستان خود را به گونه ای بگویید که مخاطبتان را نیز سرگرم و مشتاق کنید. باید از خود بپرسید چطور داستان هایی را بیان کنم تا برایشان جالب باشد، چند مخاطب را می توانم به این شیوه جذب کنم؟

انتشار

ویدئو های خود را به طور گسترده و زیاد انتشار دهید......
ویدئو های خود را به طور گسترده و زیاد انتشار دهید. در وبسایت خود قرار دهید، برای یوتیوب که متعلق به گوگل است و در تمام کانال ها و رسانه های اجتماعی تان نشر دهید. سپس ارتقاء آن ( کیفیت آن را بالا ببرید و به روز آوری کنید ).

سناریو سازی

ما به اپلیکیشن شما در صورت نیاز امکان خرید.......
ما به اپلیکیشن شما در صورت نیاز امکان خرید و فروش و پرداخت آنلاین می دهیم

زیبایی و کارایی

برای مدت زمان ویدئو های بازاریابی هیچ محدودیتی وجود ندارد
برای مدت زمان ویدئو های بازاریابی هیچ محدودیتی وجود ندارد (ولی توصیه هایی وجود دارد )، اما قاعده ی کلی این است که هرچه کوتاهتر، بهتر. با ویرایش خود بی رحم باشید، برش همه چیزهای غیر اصلی و غیر ضروری. محدوده حواس افراد کوتاه است، در یک کلام مختصر و مفید انجام دهید.

تخصیص منابع

شما باید برای برخی از نیازهایتان در رابطه با ساخت ویدئوهای ....
شما باید برای برخی از نیازهایتان در رابطه با ساخت ویدئوهای بازاریابی بودجه ای را اختصاص بدهید، که این موارد شامل تجهیزات مناسب، نرم افزار ویرایش خوب، یک راهنمای بازاریابی ویدئویی ( و یا حتی بهتر از آن، یک تیم بازاریابی ویدئویی ) و نیز زمان برای تهیه ی ویدئوها می باشد.

تجزیه و تحلیل

پیگیر معیارها و آمارها باشید، برای اینکه بفهمید ....
پیگیر معیارها و آمارها باشید، برای اینکه بفهمید کدام ویدئو ها بهتر هستند و چرا؟ با تجزیه و تحلیل آمارها و داده های بدست آمده پس از انتشار ویدئوهایتان، متوجه میشوید که کدام یک بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و دلیل این استقبال مخاطبان را نیز متوجه خواهید شد.

چالش های ویدیو مارکتینگ:

در یک زمانی هزینه، یک چالش جدی برای ویدیو مارکتینگ بود. هزینه تجهیزات، نرم افزارهای ویرایش، ولی از نظر یک کاربر نهایی این هزینه ها پنهان است و فقط هزینه هایی که صرف ویدئوی آنلاین شده به چشم می آید. اما امروزه این چالش ها عمدتا پشت سر گذاشته شده اند.

بله، شما هنوز به برخی از تجهیزات، بودجه مناسب، نرم افزار ویرایش و یک پلت فرم تحویل نیاز دارید، البته اینها هم اکنون ارزانتر از قبل در دسترس هستند، اما مجانی هم نیستند و شما کماکان به یک تیم بازاریابی ویدئویی باتجربه و ورزیده نیاز دارید، ولی خب تمام این موانع برطرف شدنی هستند.

در واقع بزرگترین چالشهای بازاریابی ویدئویی از سال ۲۰۱۷ به بعد استراتژیک هستند، اینکه چگونه یک استراتژی بازاریابی ویدئویی محکم و مؤثر ایجاد کنید. نحوه تولید محتوایی که مردم نیاز دارند و چگونگی ساخت و تهیه ویدئوهایی که مخاطبان رو درگیر خودشان کنند و به گونه ای جذاب باشد که باعث شود توسط خود مخاطبان به اشتراک گذاشته شوند.

دیجیتال مارکتینگ

مزایای ویدیو مارکتینگ:

بهترین روش ویدیو مارکتینگ:

از تمام این چالشهایی که گفته شد، بهترین شیوه بازاریابی ویدئویی برخاستند، که همه آنها به استراتژی ختم می شوند. هدف از ساخت فیلم ویدئویی این است که مشتریان و مخاطبان خودتون رو با آن مشغول سازید یا به نوعی سرگرم و درگیر آن فیلم کنید.

اما این را نیز نباید از یاد برد که از دیدگاه بازاریابی، ویدئویتان نیز باید به روش فروش شما همتراز باشد. هدف ویدئو چیست؟ مخاطب چه کسی است؟ چگونه ویدئو های بعدی، اهداف بازاریابی تان را نشان دهند؟

ابتدا یک استراتژی محکم برای گسترش ویدئوها، برای هر سطح قیف فروشتان طرح ریزی کنید، سپس محتوا و اهداف هریک از ویدئوها را به صورت مستقل شرح دهید، مشخص کنید چه معیارهایی برای تعیین ویدئوهای موفق دارید؟ سپس تست کنید، تجزیه تحلیل کنید. هنگام ضرورت محتوای ویدئوهایتان را پیچیده تر کنید و گسترش دهید.

تلاش کنید تا آنها را تأثیرگذارتر کنید. هر کار دیگری که انجام میدهید، حتما ویدئویتان را هرطور شده بسازید. این سنگ بنای تلاش های بازاریابی برند شما در سالهای بعدی خواهد بود.

مقالات
تماس با ما
نام
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://arsanet.org/?p=8030

سوالی دارید؟ از ما بپرسید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

آرسانت