لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه در این مقاله می خوانید

لینکدین چیست؟

لینکدین به طور خاص برای استفاده جامعه تجاری و با هدف ایجاد یک شبکه منظم از افرادی که جویای کار هستند طراحی شده است. این برنامه را می‌توان به‌عنوان محبوب ترین پلتفرم آنلاین حرفه‌ای برای جویندگان کار نام برد. در جواب سوال لینکدین چیست می‌توان گفت که منبعی برای تحقیق در مورد شرکت‌ها و دریافت اخبار در مورد صنعت و تجارت محسوب می‌شود.

اگر از صاحبان کسب و کار هستید با کمک نرم افزار LinkedIn for Business می‌توانید رزومه‌ها و سابقه‌های کاری افراد را بررسی و برای بیزینس خود کارمند استخدام کنید.

درباره لینکدین (طراح لینکدین)

لینکدین در دسامبر سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن، معاون اجرایی سابق و مسئول توسعه تجاری PayPal با همکاری اعضای تیم بنیانگذار تاسیس شد. در حال حاضر رید هافمن مسئولیت رئیس هیئت مدیره شرکت لینکدین را به عهده دارد. هافمن پنجاه و یکمین ثروتمند در سال 2015 و شصت و پنجمین فرد قدرتمند در سال 2013 شناخته شده است. این مرد ثروتمند فعالیت حرفه‌ای خود را در سال 1994 و با عنوان مدیر محصول اپل شروع کرد. بعد از آن به عنوان هیئت مدیره شرکت پی پل به فعالیت خودش ادامه داد. در ادامه و در سال 2003 لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی با 400 میلیون عضو در 200 کشور توسط هافمن تاسیس شد.

رید هافمن موسس شبکه اجتماعی لینکدین

رید هافمن موسس شبکه اجتماعی لینکدین

تاریخچه لینکدین

در ماه اوت سال 2004 آمار کاربران نرم افزار لینکدین به یک میلیون رسید. ماه مارس در سال 2006 به‌عنوان اولین ماه سودآوری این نرم افزار ثبت شد. در ادامه و در سال 2007 تعداد کاربران این نرم افزار به 10 میلیون افزایش یافت. در فوریه سال 2008 نسخه تلفن همراه این اپلیکیشن رونمایی شد.

شرکت مایکروسافت در سال 2016 شرکت لینکدین را با قیمت 26.2 میلیارد دلار خریداری کرد. LinkedIn با بیش از 850 میلیون نفر عضو که حدود 191 میلیون آن از ایالات متحده هستند جز یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای تجاری به شمار می‌رود. با استناد به گفته هافمن، حدود 30 درصد مشترکین این برنامه استخدام کننده‌ها و کارفرماها هستند.

خرید لینکدین توسط مایکروسافت یک خرید خبرساز برای شرکت مایکروسافت بود

خرید لینکدین توسط مایکروسافت یک خرید خبرساز برای شرکت مایکروسافت بود

کاربرد لینکدین

امکان شبکه سازی در لینکدین وجود دارد؛ بدین صورت که کاربران این امکان را دارند که پروفایل و تخصص کاری و سابقه کاریشان یا سازمان‌های حرفه‌ای را با سایر اعضا به اشتراک بگذارند. همچنین کاربران می‌توانند پس از ایجاد پروفایل، کاربران دیگری هم به شبکه خود اضافه کنند. علاوه‌براین برای صاحبان کسب و کار امکان اشتراک گذاری اطلاعات صنعت کاری، ایده‌های تجاری و استخدام‌های جدید را ایجاد می‌کند.

با‌توجه‌به امکانات ویژه این شبکه، شرکت‌های بزرگ مانند اپل و گوگل حساب‌های کاری در این شبکه دارند. آپدیت وضعیت پروفایل‌ها و امکان مشاهده به‌روز اطلاعات افراد در مورد وضعیت شغلی را می‌توان به‌عنوان یکی از امکانات ویژه مدیریت اکانت لینکدین نام برد. پروفایل‌های سازمان‌ها معمولا مربوط به استخدام، بازاریابی و تولید رزومه است.

مزایا و معایب لینکدین

تمامی نرم افزارهای مورد استفاده در زمینه کسب و کار مزایا و معایبی دارند که لینکدین از آنها مستثنی نیست. در ادامه به برخی از مزایا این برنامه اشاره می‌کنیم.

 • افزایش شبکه ارتباطی: ارتباط برقرار کردن با افرادی که در زمینه شغلی شما فعالیت می‌کنند؛ می‌تواند به شما در یافتن شغل و فرصت‌های جدید مورد نظرتان کمک کند.
 • افزایش شناخت فردی و شرکت: اگر پروفایل خود را با جزئیات مربوط به تجربیات و مهارت‌هایتان تکمیل کنید؛ در کمترین زمان فرصت‌های شغلی جدید را دریافت خواهید کرد.
 • شناسایی فرصت‌های شغلی: به‌راحتی می‌توانید به شرکت‌ها با فرصت‌های شغلی مدنظرتان درخواست ارسال کنید. همچنین با تکمیل رزومه شخصی به شرکت‌هایی که در زمینه شما فعالیت دارند معرفی می‌شوید.

بعد از بررسی و شناسایی مزایا نوبت به معایب برنامه لینکدین می‌رسد. در ادامه برخی از معایب این برنامه بررسی می‌شود.

 • محدودیت در ارتباط با افراد خارج از شبکه: اگر می‌خواهید با افرادی در خارج از Linkedin و در سایر شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید؛ لینکدین به‌تنهایی کافی نیست. در کنار استفاده از این شبکه می‌توانید از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید.
 • برخی محدودیت‌های دسترسی: شاید لینکدین به شما امکان ارتباط با تمامی افراد یا شرکت‌ها را در این شبکه ندهد.
 • شبکه اجتماعی رسمی: لینکدین یک شبکه اجتماعی رسمی و مخصوص ارتباطات حرفه‌ای و تجاری است. در این شبکه ارتباط شما با دوستان و خانواده کاهش میابد.

پس از دانستن برخی از مزایا و معایب شبکه لینکدین انتخاب برنامه مورد نظر شما آسان‌تر می‌شود. ولی تنها بررسی مزایا و معایب کافی نیست و پارامترهای زیاد دیگری نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند.

خصوصیات لینکدین

اولین خصوصیت به‌روز بودن اطلاعات تماس است. این به‌روز بودن با تغییر شغل به شما کمک می‌کند تا در مورد محل کار جدید و تخصص‌ها همچنین اطلاعات تماس با آن‌ها، اطلاعات به روز را داشته باشید. خصوصیت بعدی را می‌توان رفع مشکل کاربران در کمترین زمان ممکن معرفی کرد. در صورتی که کاربران نتوانند مشکل در کسب و کار را حل کنند دو ابزار Answers و Groups در ﻟﯿﻨﮑﺪﯾﻦ وﺟﻮد دارد.

با استفاده از آن‌ها، به این ابزارها اجازه می‎دهید تا شما را به متخصصان معرفی کنند. خصوصیت آخر امکان جستجوی مشاغل محسوب می‌شود. ﺑﻪ ﺷﻤﺎ این اﻣﮑﺎن را ﻣﯽدﻫﺪ که تعداد زیادی از لیست‌های اﺳﺘﺨﺪام را ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮐﻨﯿﺪ. ﻟﯿﻨﮑﺪﯾﻦ در ﺣﺎل ﺣﺎﺿﺮ 160 ﻣﯿﻠﯿﻮن کاربر آمریکایی و 610 ﻣﯿﻠﯿﻮن کاربر از تمام ﺟﻬﺎن دارد.

قابلیت های لینکدین

زمانی که شروع به استفاده از شبکه اجتماعی linkedin می‌کنید با قابلیت‌های شگفت انگیز این برنامه به مرور آشنا می‌شوید. لینکدین قابلیت‌های رایگان بسیاری برای کاربران و کارفرمایان ارائه داده است. به‌طورمثال قابلیت تعیین زمینه فعالیت که می‌تواند رزومه کاری شما را تخصصی‌تر کند. همچنین این برنامه قابلیت نصب روی تمامی دستگاه‌های هوشمند از جمله تلفن‌های همراه و کامپیوترهای شخصی را دارد.

industry در لینکدین چیست؟

industry یا زمینه کاری یکی از بخش‌های مربوط به تکمیل پروفایل کاربری شما است. این بخش نیاز به توضیح خاصی ندارد و زمینه فعالیت یا دسته صنعتی که به تازگی در آن مشغول به‌کار بودید، را از لیست مخصوص انتخاب می‌کنید.

همچنین در قسمت Industry leaders you may know شما می‌توانید مدیران سازمان‌ها و افراد مهمی که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند را در کشور شناسایی کنید. علاوه‌بر این می‌توانید برای آن‌ها درخواست بفرستید.

pending در لینکدین به چه معنی است؟

وقتی دیگران برای شما درخواست برای برقراری ارتباط ارسال می‌کنند، در قسمت Pending درخواست‌ها قابل مشاهده است . با قبول کردن درخواست، آن‌ها جزو دوستان شما قرار می‌گیرند. با استفاده از این امتیاز شما می‌توانید با افراد زیادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

جستجوی افراد در لینکدین به چه صورت انجام می‌شود؟

در پلتفرم لینکدین برای پیدا کردن موارد خاص می‌توانید از قابلیت‌های متفاوتی استفاده کنید. جستجو در این برنامه بر اساس افراد، شغل‌ها و شرکت‌ها و چیزهای دیگر امکان پذیر است. همچنین می‌توانید یک مکان خاص یا یک فرد شناخته شده را در لینکدین جستجو کنید.

نصب لینکدین برای گوشی

برای نصب لینکدین، نسخه به‌روز این برنامه را به‌راحتی می‌توانید از یک مارکت معتبر دانلود کنید. اگر نسخه دانلود شده به‌روز نباشد، نرم افزار در هنگام نصب با مشکل مواجه می‌شود. ابتدا اطمینان حاصل کنید که نسخه دانلود شده، آخرین نسخه نرم افزار باشد.

نصب لینکدین برای ویندوز

برای نصب و ایجاد حساب لینکدین در لپ تاپ ابتدا باید وارد سایت این برنامه شوید. در مرحله اول اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل شما نیاز است. با کلیک روی گزینه join now وارد مراحل بعدی ساخت اکانت می‌شوید.

صفحه نخست برای ورود و ثبت اطلاعات در لینکدین

صفحه نخست برای ورود و ثبت اطلاعات در لینکدین

 

صفحه دوم برای ورود به لینکدین

صفحه دوم برای ورود به لینکدین

در مرحله دوم شما باید نام کشور و نوع تخصص خود را وارد کنید. در این مرحله شما برای برنامه مشخص می‌کنید که قصد اشتراک گذاری چه حرفه و تخصصی را دارید. با کلیک روی گزینه continue مرحله بعدی آغاز می‌شود.

مرحله دوم در ثبت نام شامل ورود اطلاعات محل سکونت است

مرحله دوم در ثبت نام شامل ورود اطلاعات محل سکونت است

 

ورود اطلاعات در مورد زمینه کاری یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای نصب لینکدین است

ورود اطلاعات در مورد زمینه کاری یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای نصب لینکدین است

 

در مرحله سوم شما می‌توانید یک عکس زیبا و یک شماره تماس به اکانت خود اضافه کنید. در ادامه برای ایمیل شما یک کد تایید ارسال می‌شود که با وارد کردن آن و کلیک روی گزینه Confirm به مرحله پایانی می‌رسید.

 

مرحله ماقبل آخر تایید ایمیل شما توسط لینکدین است

مرحله ماقبل آخر تایید ایمیل شما توسط لینکدین است

 

در مرحله پایانی از شما سوال می‌پرسد که آیا می‌خواهید لیست مخاطبین را با برنامه همگام سازی کنید یا خیر؟ اگر تمایل ندارید، گزینه skip را بزنید تا اکانت شما فعال شود.

فیلترینگ لینکدین

در اینجا این سوال از طرف کاربران مطرح است که آیا لینکدین فیلتر است؟ این شبکه اجتماعی مدتی به همراه سایت‌ها و نرم افزارهای دیگر فیلتر شد. تاریخ 1 مهر 1401 آغاز فیلترینگ لینکدین همراه با گوگل پلی، اپ استور و استارلینک محسوب می‌شود. در تاریخ 26 مهر 1401 تمامی این نرم افزارهای محبوب رفع فیلتر و در دسترس کاربران قرار گرفتند. در نتیجه الان بدون فیلتر می‌توانید از این برنامه به‌راحتی برای ایجاد ارتباط حرفه‌ای در حوزه کاری خود استفاده کنید.

کلام آخر

کارجویان و کارفرمایان هر دو می‌توانند این نرم افزار را مورد استفاده قرار دهند. کارجویان با داشتن رزومه حرفه‌ای و به‌روز می‌توانند با جلب نظر صاحبان کسب و کار، صاحب شغل مورد نظر خود شوند. همچنین کارفرمایان این امکان را دارند تا با بررسی رزومه‌ها مناسب‌ترین فرد برای انجام کارهایشان را استخدام کنند. لینکدین یکی از بزرگترین پلتفرم‌های شناخته شده در زمینه کسب و کار است که توسط مایکروسافت اداره می‌شود.

مراجع:

2 نظر در “لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

 1. احمد حسنی گفت:

  هزینه ساخت اکانت لینکدین چقدره و چیکار باید بکنم برای اینکه با شما در ارتباط باشم؟

 2. نیما گفت:

  واقعا مفید و کاربردی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.